Rebríček Najlepšej kozmetiky a doplnkov proti vypadávaniu vlasov 2019 - Názory a Recenzie

Zaujíma vás, aká kozmetika a prípravky sa môžu bežne používať a mali by byť aj používané, aby sa zabránilo vypadávaniu vlasov? Nezabudnite, že zlý stav vlasov je nielen efektom výberu nesprávnej vlasovej kozmetiky, ale je to aj nedostatok vitamínov a minerálov v tele. Dúfame, že vďaka dnešným radám vaše vlasy znovu získavajú svoj lesk a vitalitu.

Aké sú mechanizmy pôsobenia týchto kozmetických prípravkov?

Prípravky, ktoré pôsobia na pokožku hlavy, môžu zvyčajne:

zvyšovať prekrvenie pokožky hlavy, v zmysle – dochádza k lepšiemu prekrveniu – viac zložiek sa dostáva do cibuliek – vlasy sa stávajú silnejšími krúžia legendy o tajnom recepte na prípravok vyrábaný v lekárni – skutočne existujú takéto recepty, v tomto prípade sa obráťte priamo na vášho dermatológa, stojí to za to a pri niektorých problémoch môže to byť veľmi užitočná informácia zabezpečujú správnu hydratáciu a regeneráciu pokožky hlavy – zdravá pokožka znamená zdravé vlasy pôsobia dezinfekčne, antifungálne prinášajú exfoliačný, keratolytický efekt – urýchľujú očistenie a regenerujú pokožku hlavy, vďaka čomu uľahčujú prenikanie liekov do pokožky.

Doplňte si nedostatok vitamínov. Doplňte si pôsobenie vitamínov kozmetikou

Zlý stav vlasov je signálom z tela, že prebieha v tele niečo zlé, niečo telu chýba. Najlepším liekom na problém s vypadávaním vlasov, ktorý sa mimochodom týka čoraz väčšie skupiny osôb, sú chýbajúce vitamíny. Nezabudnite však, že doplnky by mali byť iba doplnkom správne vyváženej stravy. Všetky nižšie uvedené vitamíny možno nájsť v potravinách, najmä zelenine a ovocí. Vitamín B5, tzv. kyselina pantoténová je nazývaná vitamínom pre rast vlasov.

Je zodpovedný za správny rozvoj vlasov, tj. za zosilnenie vlasovej štruktúry a stimuláciu bunkového delenia. Dôležitým vitamínom je aj vitamín A, ktorý ovplyvňuje ich rýchlejší rast a navyše chráni pred UV žiarením a negatívnymi vonkajšími faktormi. Nezabudnime na vitamín C, ktorý je zodpovedný za vývin keratínových proteínov. Vďaka zlepšeniu mikro-cirkulácie v kapilárach sú vlasy vhodne vyživené, zdravé a plné lesku. Je tiež dôležité pamätať o železe, ktoré zaisťuje správny vývoj kapilárnych buniek a kremíka – ktorý je základnou zložkou vlasov.

Účinný vlasový doplnok musí obsahovať kremík. Jednou z najdôležitejších rolí kremíka je účasť na vývine kolagénových vlákien tvoriacich štruktúru, na ktorej sú budované tkanivá. Zlúčeniny kremíka regulujú tiež metabolizmus znižujúc priepustnosť stien ciev, udržujú správnu elasticitu pokožky a kolagénových a elastínových vlákien v pokožke.

Kremík predlžuje pevnosť pokožky a slizníc. Tento prvok a jeho vplyv na vzhľad pokožky, vlasov a nechtov je už dlho jednou z hlavných oblastí záujmu vedcov. Štúdie preukázali, že zažívanie doplnkov s kremíkom po dobu v trvaní minimálne troch mesiacov viditeľne znižuje vrásky, výrazne zvyšuje hustotu pokožky tváre, posilňuje ju a zlepšuje štruktúru vlasov a nechtov.

Aké vitamíny na vlasy existujú a ktoré sú proti vypadávaniu vlasov tie najúčinnejšie?

V závislosti na príčinách plešatenia môže lekár odporučiť použitie vitamínových prípravkov a látok obsahujúcich hormóny (napr. v prípade ochorenia štítnej žľazy, androgenetická alopécia). Ak je príčinou plešatenia mykóza pokožky hlavy, bude nutná antifungálna liečba. Najčastejšie sa však odporúčajú prípravky obsahujúce hormonálne aktívne zlúčeniny, ktoré buď potláčajú pôsobenie DHT na vlasy alebo blokujú konverziu testosterónu na DHT, čím znižujú jeho množstvo v tele. V niektorých prípadoch sa používa laserová liečba.

Vitamíny na vypadávanie vlasov obsahujú nasledovný vitamín:

  • Vitamín B
  • Vitamín D
  • Vitamín C
  • Vitamín E
  • Vitamín A
  • Vitamín B6
  • Zinok – zinok na vlasy pôsobí veľmi blahodárne

Správne zvolená vlasová kozmetika pomáha zastaviť plešatenie. Stojí však za to staviť na prírodnú kozmetiku – zároveň šampóny, vlasové kondicionéry, masky, ale aj sérum vlasy vhodne vyživia. Čo by malo byť súčasťou ich zloženia? Biotín – je prísadou podporujúcou rast vlasov a zároveň vplýva na tvorbu vlasových folikulov. Biotín ovplyvňuje množstvo vytváraného kožného mazu, čo naopak znižuje stratu vlasov a čo je dôležité, počas stimulácie vplýva na ich opätovný rast. Dôležitá je tiež praslička poľná – pomáha udržiavať normálny stav vlasov. Predchádza nielen ich vypadávaniu, ale zlepšuje zároveň elasticitu a vitalitu korienkov. Praslička je tiež zdrojom ľahko absorbovateľného oxidu kremičitého a draslíka, horčíka, kvercetínu a vitamínu C. Áno, opäť vitamín C – aj on by mal byť zahrnutý v zložení prípravkov na vypadávanie vlasov.

Vypadávanie vlasov

Je zodpovedný za správnu tvorbu kolagénu a zabezpečuje správne fungovanie pokožky. Naviac vitamín C obsiahnutý v prípravkoch proti vypadávaniu vlasov chráni vlasové folikuly pred oxidačným stresom.

Poďme sa teraz pozrieť na to, ako by mohlo vyzerať optimálne zloženie vášho vitamínového doplnku napr.v tabletovej forme pre ženy. Pozorne čítajte, postupne rozoberieme všetky dôležité ingrediencie podľa účinkov a optimálneho dávkovania.

Šampóny a vlasové kondicionéry by tiež mali obsahovať vitamín B3, ktorý je zodpovedný za udržiavanie správnej hydratácie vlasov. Účinnou zložkou šampónu pre rast vlasov je tiež výťažok z potočnice lekárskej, ktorý je súčasťou mnohých vitamínov a minerálov – vitamínov skupiny B a vitamínov A, D, E, K, kyseliny listovej, zinku, vápnika, draslíka a bielkovín. Pri nákupe kondicionérov pre rast vlasov, stojí za to vyberať tie, ktoré obsahujú tiež panthenol a puškvorec obyčajný. Zviazaním vody v štruktúre vlasov pantenol vlasy nielen zosilňuje, ale aj hydratuje. Na druhej strane puškvorec dodáva lesk a predchádza ich vypadávaniu.

Domáce spôsoby, na vypadávanie vlasov? Existujú také?

Zažívanie vitamínu B komplex v spojení s pitím odvaru zo žihľavy je tiež ideálnou liečbou pre vlasy, často odporúčanou na blogoch. Obsahuje vápnik, železo, horčík a minerály, ktoré vyživujú vlasy. Je to naozajstná bomba posilňujúca a urýchľujúca rast vlasov. Je nutné ho užívať minimálne 1 mesiac, ale odporúča sa ho užívať aspoň 3 mesiace.

1. Regenerácia vlasových cibuliek
Určite ste si všimli, že veľa šampónov a kondicionérov proti vypadávaniu vlasov obsahuje šťavu z čiernej reďkovky. Niet divu! Čierna reďkev regeneruje vlasové cibuľky, zlepšuje krvný obeh pokožky a predchádza seborey, ktorá môže prispieť k vypadávaniu vlasov. Ako využiť pozoruhodnú silu reďkovky? Z koreňa čiernej reďkovky vytlačíme šťavu, alebo nastrúhame koreň na jemnom strúhadle. Získanú látku vtierame do mierne vlhkých vlasov, obzvlášť dôkladne masírujúc pokožku hlavy.
2. Revitalizačné obklady na vlasy
Ideálne sú v tomto prípade vajcia, ktoré sú zdrojom vitamínov a minerálov. Ako vykonať vaječnú kúru? Pred umytím hlavy do pokožky a vlasov votrite vaječné žĺtky, a následne oviňte hlavu uterákom a počkajte hodinu.

Zdravá strava je najúčinnejším spôsobom, ako zastaviť vypadávanie vlasov. V prípade postnatálneho plešatenia je dôležité doplniť stravu vitamínmi skupiny B, vrátane vitamínov C a E a minerálmi, napr. zinkom, meďou, železom. Strava by mala zahŕňať také produkty, ako sú biela fazuľa, obilniny, hnedá ryža, pšeničné klíčky, celozrnný chlieb, ryby, bravčové mäso, vajcia, mrkva, rastlinné oleje, ružičkový kel a listová zelenina. Doplnené vhodnými pochúťkami – najlepšie sú orechy.

Spomínané zložky by sa mali nachádzať nielen v šampónoch určených pre rast vlasov, ale aj v kondicionéroch.

Čo sú pilulky na vypadávanie vlasov? Pomáhajú tablety?

Dočasné vypadávanie vlasov môže byť spôsobené zmenami v strave, ako sú nárazové diéty, anorexia, nízky príjem proteínov, pretože vlasy nedostávajú základné živiny. Zmenou jedálnička a doplnením ovocia a zeleniny by sa malo vypadávanie vlasov ustáliť. Tiež sú vhodné vitamínové tabletky na vlasy, ktoré dodajú telu všetky potrebné živiny pre rast zdravých vlasov.

V zložení možno nájsť zdraviu prospešné látky, ako napríklad kyselina listová, ktorej priaznivé účinky na rast vlasov a nechtov sú už notoricky známe. Pevnosti napomáhajú hlavne látky podporujúce tvorbu keratínu. Vitamíny, ktoré sa starajú o zdravie pokožky hlavy, okrem regulácie tvorby kožného mazu dodávajú aj objem. Látky obsiahnuté v štvrtom komplexe zabezpečujú sýtejšiu farbu a lesk.

it de en pt hu cs hr es el bg
Sending
User Rating 5 (1 vote)

You may also like