Aký liek pomôže kĺbom? Tabletky, bylinné doplnky alebo masti na bolesť kĺbov? Rebríček najlepších produktov.

Medzi pacientmi, ktorí trpia bolesťou a degeneráciou kĺbov, sú nielen starší ľudia, ale aj osoby v najlepšej fáze života. Zápal kĺbov neobchádza mladých ľudí, najmä športovcov, ale aj administratívnych pracovníkov. Existuje toľko prípravkov na kĺby, koľko je pacientov a ich problémov. Aký typ lieku by ste si mali vybrať?

Masť na kĺby – čo by malo byť v jej zložení?

Najobľúbenejšou skupinou prípravkov na kĺby sú masti. Jednotlivé sa od seba líšia zložením a vlastnosťami. Pre silnú bolesť, napr. v dôsledku zranenia alebo reumatizmu, Vám lekár predpíše masť na kĺby s ketoprofénom. Iné analgetické masti na kĺby majú o niečo slabší účinok a sú vydávané bez lekárskeho predpisu. V ich zložení sa nachádza naproxén, ibuprofén, salicyláty alebo diklofenak.

Rovnako tak masť na kĺby vydaná bez predpisu, ako o tá na predpis, patrí do skupiny nesteroidných protizápalových liečiv. Okrem toho si môžeme kúpiť masť na kĺby s chladiacim alebo zahrievajúcim efektom. Tieto prípravky obsahujú mentol, gáfor alebo kapsaicín.

Sú zvlášť vhodné pre športovcov, ale môžu dráždiť pokožku. Pre zmenu osoby, ktoré zaujíma
regenerácia kĺbov by mali siahnuť po masti na kĺby s kolagénom, glukosamínom alebo chondroitínom. Všetky tieto látky majú vlastnosti, ktoré obnovujú a chránia štruktúru kĺbov. Výhodou každej masti na kĺby je miestne pôsobenie.

Tabletky na kĺby – keď bolesť víťazí

Lokálne prípravky vo forme masti alebo krému sa obvykle používajú trvalo, najmä prípravky bez lekárskeho predpisu. Môžu zmierniť zápal, lebo majú regeneračné účinky. Po tabletkách na kĺby pre zmenu siahneme, keď nám bolesť bráni v normálnom fungovaní.

V prípade degenerácie kĺbov bohužiaľ nejde pritom o ojedinelú situáciu. Tabletky na kĺby, ktoré sú okamžite k dispozícii, zahŕňajú naproxén, diklofenak alebo ibuprofén. Je však dobré venovať pozornosť tabletkám na kĺby s meloxikamom, ktorý má relatívne mierny účinok na tráviaci systém.

Pacienti tiež často siahajú po tabletkách na kĺby s paracetamolom alebo aspirínom, to však nie je z dlhodobého hľadiska vhodné riešenie. O výbere tabletiek na kĺby sa iste najlepšie poraďte s ošetrujúcim lekárom.

Najlepšie lieky na kĺby bez predpisu.

Doplnky na kĺby

Táto skupina liekov má hlavne podporný a regeneračný účinok, hoci doplnky na kĺby tiež znižujú zápal a môžu znižovať bolesť. Doplnky na kluby užívané pravidelne majú pozitívny vplyv na pohyblivosť a flexibilitu kĺbov a pomáhajú dopĺňať straty v chrupavke a synoviálnej tekutine.
Najčastejšie doplnok na kĺby predstavuje prášok, na rozpúšťanie vo vode. Doplnky na kĺby obsahujú už spomínaný kolagén, glukosamín, chondroitín a kyselinu hyalurónovú, ale kolagén v nich hrá kľúčovú úlohu. Okrem toho možno v doplnkoch na kĺby nájsť aj vitamínové doplnky.

Byliny na kĺby, prirodzene a bezpečne

Medzi najlepšie bylinky na kĺby patrí najčastejšie vyberaný kostihoj, diabolský pazúr a bischofit. Byliny na kĺby sú v opozícii so syntetickými prípravkami. Majú úlohu prirodzeným a neinvazívnym spôsobom pomôcť s bolesťami a stuhnutosťou kĺbov. Okrem toho môžu mať bylinky na kĺby zahrievací, protizápalový, analgetický účinok. Kostihoj sa odporúča pre športovcov so zranením a degeneráciou.

Sarsaparilla zase pomôže s reumatizmom. Medzi bylinky na kĺby patrí tiež divoká ruža. Všetky bylinky na kĺby môžu byť aplikované pomocou mastí alebo gélov alebo použité vo forme infúzií a odvarov.

Lieky a prípravky na kĺby – čo si všímať?

Vyberajúc si Liek na kĺby musíme si rozmyslieť, čo chceme dosiahnuť. Nie každý prípravok na kĺby má analgetický alebo regeneračný účinok. Ak musíme bojovať proti bolesti, pravdepodobne si vyberieme Liek na kĺby so silným účinkom, ktorý je však lepšie použiť bezprostredne.

Ak nás bolesť sprevádza chronicky, mali by sme s lekárom prediskutovať voľbu prípravkov na kĺby. Samostatným prípadom sú bolesti reumatické, na ktoré nebudú fungovať prípravky na kĺby vo forme doplnku. Môže sa však ukázať, že náš problém nie je tak pokročilý, potom nebude nutné zažívať lieky na predpis. Váš lekár alebo fyzioterapeut Vám poradí, aký prípravok na kĺby je najlepšie zažívať, aby sa vyvarovať vzniku zápalu.

V takejto situácii je nutné pôsobiť viac smermi. Môžete si vybrať jeden hlavný prípravok na kĺby, napr. masť s kolagénom, a podporovať liečbu bylinkami a doplnkami. Pamätajte, že zažívanie liekov na kĺby môže pôsobiť rýchlejšie, ak zavediete do svojho života správnu stravu a fyzickú aktivitu.

Sending
User Rating 5 (1 vote)

Odkedy si pamätám, bolo varenie mojou vášňou, rovnako ako tvorenie nových kuchárskych receptov a šport. Preto som sa rozhodla dokončiť dietetiku a telesnú výchovu. Žijem a pracujem v Bratislave. Neustále rozširujem svoje vedomosti, zúčastňujem sa kurzov a školení v oblasti výživy a kozmetológie. Opakujem všetkým svojim pacientom, že spôsob, ako si udržať štíhlu postavu, je spojenie zdravej výživy s pravidelným cvičením, vhodnou suplementáciou a konzistenciou. Vo voľnom čase rada píšem, preto sa snažím nakaziť ľudí získanými znalosťami aj v mnohých internetových publikáciách.

You may also like

Keto Light Plus predaj, ako pouzivat, skusenosti, prísady, objednat, recenzie forum, cena

Skratka článku Šumivé tablety Keto Light Plus –